TRÉNINKY,

HUDBA ČI VÝTVARNO ONLINE PRO KAŽDÉHO

TJ Sokol Čelákovice ve spolupráci s AKTRA.cz připravili nejen pro své členy pravidelnou nabídku aktivit pro každý den. Vše najdete na IG, FB či na webu v podobě video příspěvků, které si můžete pustit kdykoliv.

I přes to, že nemůžeme trénovat v tělocvičně, můžeme makat a držet své tělo ve formě doma! Stejně tak, i když se nemůžeme obohacovat společnou výtvarnou tvorbou a zdokonalováním se ve hře na hudební nástroje společně, můžeme tvořit a poznávat hudbu doma a obohacovat svou mysl!

Abychom Vám domácí činnosti zpříjemnili a zjednodušili, připravili jsme pro Vás nejen pravidelný program, návody a náměty, ale i různé soutěže a vzpomínky. Doufáme, že se vám náš “náhradní” online program bude líbit a přidáte se k nám!

2. třítýdenní program:

Pondělní Tabata s Pavlem
Úterní Jóga rozcvička s Terezkou
Středeční Střípky z hudební nauky se Zuzkou
Čtvrteční Cvičení na židli s Adélkou
Páteční Tvoření s Aničkou

Sobotní Tipy na hry v přírodě

26.11.2020

19.11.2020

12.11.2020

24.11.2020

17.11.2020

10.11.2020

23.11.2020

Pondělí je opět tady a my začínáme týden, jak jinak, než Tabatou💪
Připojte se k nám a začněte svůj týden aktivně!!!💪

16.11.2020

3. lekce Tabaty je tu!!!
Udělejte si chvilku pro sebe a zacvičte si jí s námi!💪

9.11.2020

Slyšeli jste někdy o Tabatě? Je to velice efektivní cvičení, u kterého se pořádně zapotíte!

Ať už ji znáte, nebo ne, pojďte si ji s námi zacvičit!

1. třítýdenní program:

pondělní posilování: Kruhový trénink s Áďou

úterní rozcvička: Jóga s Terezkou

středeční hudebka: Střípky z hudební nauky se Zuzkou

čtvrteční strečink: Protahování s Honzou

páteční tvoření: Halloween s Aničkou

+ tip na víkendové výletování

19.10.2020

Kruhový trénink se vždy skládá z 9 cviků a je koncipovaný tak, abychom potrápili každý sval v našem těle.

Přidejte se, ať po konci nouzového stavu nezačínáme od nuly!

26.10.2020

Přejeme vám krásné pondělí! Je začátek nového týdne, a jak lépe ho začít, než věnovat chvilku sami sobě.

Připravili jsme si pro vás kruhový trénink, který se skládá z 9 cviků.

Každý cvik provádíme po dobu 30 s, poté následuje 15 s dlouhá pauza. Celé kolo 4x zopakujte!

PSPusťte si ke cvičení nějakou oblíbenou dynamickou hudbu! Hned se vám bude cvičit lépe! J

02.11.2020

Ahoj, opět se vám při pondělku hlásíme s novým kruhovým tréninkem! Tentokrát jsme si pro vás připravili: • Zvedání pánve „v žabičce“ • Panáka ve vzporu • Dřepy „s pumpnutím“ • kmitání rukou v předpažení s odporovou gumou • dynamický horolezec • koleno loket • rameno-rameno v „nadzvednuté kočce“ • zanožování • unožování

Celé kolo si odjeďte 4x a dejte nám vědět, jestli vás kruháč bavil!

20.10.2020

Jóga není jen cvičení. Je to cesta nejen k našemu nitru. A to právě v tuhle zvláštní dobu ocení velká většina z nás. V prvním dílu si pro Vás Terezka připravila 3 jednoduché cviky, při kterých zklidníte svou mysl a zároveň protáhnete své tělo.

27.10.2020

Přejeme vám krásné ráno. Je úterý, a to znamená další z našich mini lekcí jógy!

Dnes si protáhneme záda a zaktivujeme břišní svaly.

Odhoďte alespoň na chvilku všechny starosti a pojďte si s námi zacvičit!

03.11.2020

Ahoj, hlásíme se s již tradiční úterní jógou

Doufáme, že se máte co nejlépe, ale je nám jasné, že vypjatá situace, ve které se nacházíme, může být stresující.

Vydejte se s námi po ránu na krátké ranní jóga dobrodružství, které vás protáhne, zároveň zapne všechny svaly, které budete přes den potřebovat, a navíc vás příjemně zrelaxuje!

22.10.2020

Protažení je nezbytná součást každého tréninku. Abyste na něj nezapomínali, přidáváme Vám pro inspiraci několik cviků.

29.10.2020

Správně protažené tělo nás chrání před zraněním a poškozením svalů. I proto přidáváme další část cviků, kterou lze dělat kdykoliv doma. Po cvičení se určitě budete cítit fajn.

05.11.2020

Ahoj, čtvrteční protahování je opět tady! Tak honem na chvilku od počítače a jdeme na to!!💪😍

Tipy na víkendové výletování
Popis cesty:
Po cestě okolo střelnice dojdete až k trati. Dále se asfaltová cesta stáčí k Záluží, ale rovně se dá pokračovat remízkem a polní cestou. V těchto dnech jsou keříky krásně zbarvené, a když projdete až na otevřenou pláň, objeví se Vám krásný výhled na Nehvizdy.
Pokračujte dále po vyšlapané cestičce. Vede ke skupení několika stromů. Zde doporučujeme zahrát si pro zpestření procházky třeba Škatulata, batulata.
Naším cílem je seskupení několika kamenů, balvanů, kde se dají nachytat ještě poslední sluneční paprsky. Můžete si zde odpočinout na vyhřátých kamenech, jako ještěrky, a udělat nějaké pěkné fotky. Předem děkujeme, že nám je nasdílíte.
Šťastnou cestu!
Každým podzimem máme zvýšený zájem o naše zdraví a mnohdy přehlížíme blízké zdroje důležitých pomocníků. Jedním z nich je třeba Šípek – zdroj nejen vitamínů C a A, ale i vápníku. Snadno si z něj doma připravíme čaj, víno i zavařeninu třeba k masu. Během naší procházky do míst, kam chodí málokdo, potkáte několik keřů plných zralých plodů.
Vycházíme opět z naší základny v Sedláčkově ulici, dále pak podchodem za trať a podél ní za firmu FV plast.
Popis cesty:
Stačí popojít jen kousek z naší základny, a přesto se můžeme potěšit se zvířátky. Naším dnešním cílem je výběh koz, hus a dalších domácích zvířat.
Ze Sedláčkovy ulice vyjdeme přes parčík podchodem do části Jiřina. Jungmannovou ulicí pokračujeme až k Restauraci Na Požárech, před níž odbočíme doleva do ulice Majkovského. Na jejím konci už vidíme plot, za kterým běhají zvířátka.
Pro lepší výhled ale pokračujeme doprava, ulicí Zárubova a na první křižovatce odbočíme doleva do ulice Jungmannova. Těsně před (kratší varianta) nebo za (delší varianta) hřbitovem odbočíme doleva na nezpevněnou cestu, která vede kolem hřbitovní zdi, zpátky na zpevněnou cestu, po které dojdeme k druhé straně oploceného objektu se zvířátky.
Přejeme krásné postřehy při pozorování zvířat!
pro dotazy můžete využít formulář níže